Półka i malowana ściana a' la tapeta

   Dzisiaj przedstawiam ostatnie elementy zmiany wystroju wiatrołapu na wsi w mini przedpokoik.
Jest to półka i ściana, z której jestem naprawdę dumna, zwłaszcza, że ją robiłam w naszych ostatnich polskich upałach. Razem wygląda to tak:


   A teraz po kolei. Najpierw była półka. Półka po dzieciach z ozdobnymi malinkami. Trzeba było ją wreszcie przemalować.   Wybrałam farbę Country Grey Annie Sloan. Pomalowałam ją kilka razy, ostatnie warstwy grubo, aby powstała struktura. Następnie zawoskowłam średnio dokładnie i po wyschnięciu wosku, następnego dnia nałożyłam, szybko ścierając suchą ścierką, rozwodnioną farbę Old White.


      A teraz malowana ściana a' la tapeta. Skorzystałam z inspiracji z książki Annie Sloan pt: "Kolorowe pomysły na dekorację mebli i nie tylko ". Tym razem zabawa z szablonem w adamaszkowym wzorze. 
Fantastyczna zabawa, to po pierwsze. A po drugie to bardzo fajne, proste i stosunkowo tanie rozwiązanie w porównaniu do zakupu i położenia dobrej tapety. Szablon kosztował mnie ok. 25,00 zł, a farby wykorzystałam te co miałam, ale przy wielu kolorach są to małe ilości, więc po 100 ml wystarczy i jeszcze zostanie. Ja wybrałam pasujące do całości : Country Grey, French Linen, Greek Blue, granat uzyskany z połączenia Napoleonic Blue i Graphite Annie Sloan. Następnie przykładałam szablon w różnych miejscach i robiłam melanż kolorystyczny. Używałam wałka i korytka, ale też i tapowałam małym pędzelkiem. Mieszałam też kolory miedzy sobą uzyskując nowy odcień szarości czy niebieskiego.  Wiatrołap-przedpokoik to bardzo małe pomieszczenie i trudno mi uchwycić całość bez obiektywu szerokokątnego, w każdym razie wygląda to mniej więcej tak.
Pozdrawiam,
Asia