_MG_1861.JPG

Kolory Podróży

Aranżacja mieszkania na Ursynowie w Warszawie. Właścicielami jest małżeństwo uwielbiające podróżować. Z wyjazdów przywożą najróżniejsze pamiątki i dekoracje, których jest wiele w tym mieszkaniu. Sam pomysł kolorystyczny to bliska współpraca z Panią domu, która tak jak i ja lubi mocne kolory. Czuć tu egzotykę na każdym kroku, zarówno w doborze niektórych materiałów, jak i w dekoracjach. Ciekawie ułożony Teak na podłodze, trochę na ukos, gdyż układ mieszkania miał taki jeden kąt, który zdominował nam niektóre powierzchnie. Do tego płytki podłogowe w kolorze bieli z błyszczącymi opiłkami, w kuchni i przedpokoju. 

Łazienka to było nie lada wyzwanie, udziwnione kąty, straciliśmy w zabudowie prysznica, natomiast owalna ściana była specjalnie dopasowana do wanny. Połączenie różnych kolorów płytek na ścianie, stworzył nam kolorowe, choć także wyrafinowane wnętrze. Kolor mozaiki fantastycznie zgrał się z kolorem dekorów przy lustrze oraz morskiej płytki przy wannie. Wszystko dobrze dopasowane z „błyskiem w oku”. Wszystkie drewniane zabudowy były robione pod wymiar. Zresztą cała Łazienka była robiona z połączenia dwóch pomieszczeń - centymetr po centymetrze budowana od zera.

To właśnie w Łazience oraz Sypialnia odnajdziemy wiele elementów tzw. glamouro -orientu, jak to nazwałam, zresztą dzięki niemu to są najbardziej kolorowe przestrzenie w tym wnętrzu. 

Kuchnia i Salon z Jadalnią  to już bardziej stonowane wnętrza, ale nadal gdzieniegdzie są elementy wspólne dla całego mieszkania. Jest tu dużo drewna, a kolorystyka i styl w lekkim kolonialnym stylu wraz z dekoracjami ciekawie ze sobą współgra.

Data realizacji projektu: zima 2012