Nowoczesność i Antyki

Nowoczesność i Antyki lub Pani i Pan Domu. Odmienne upodobania, a jednak wszystko ze sobą gra i wygląda całkiem dobrze. To ten eklektyzm mój ukochany, bardzo pomocny , dający luz iułatwiający godzenie ze sobą różnych światów.  Dom był  kupiony z drugiej ręki. Ja tylko pomogłam wprowadzić kilka zmian, odświeżyć, zmienić  kolory…Pokazuję tutaj wybrane pomieszczenia, tam gdzie najwięcej maczałam swoich palców. Kolorystyka całości stonowana, dostosowana do tego czego nie chcieliśmy zmieniać. Mocne kolory jedynie na obrazach, które dzięki temu są bardziej wyeksponowane i mimo różnej tematyki-dobrze ze sobą wyglądają. Można powiedzieć, że cały dom jest im podporządkowany, ale jednocześnie nie nudny, raczej skoncentrowany na formie, fakturze, ale w jednolitej gamie kolorystycznej.

Data realizacji projektu: zima 2015

Salon

Złoto i chrom w jednym mieszkały domu... eklektyzm kontrolowany. Trochę zmian w kolorystyce ścian, dodany czekoladowy brąz oraz złamana biel. Akcentem kolorystycznym stała się czerwień pod kolor papugi, która miała zamieszkać w tym pomieszczeniu, niestety w niedługim czasie wybrała wolność, ale lampy zostały. 

 

 

Sypialnia

Dużo bieli i ciepłe, jasne drewno robią przyjemny klimat w tej eklektycznej sypialni. Pan domu wniósł tu antyki, a Pani domu nowoczesne meble. Biała tapeta w delikatne, srebrne listki nawiązuje do chromowanych elementów i srebrnych dodatków. 

Pracownia

To Pokój do pracy Pana Domu. Piękna stara szafa została wkomponowana w specjalnie pod nią projektowaną zabudowę. To samo zostało zrobione w miejscu,gdzie kiedyś była szafa z przesuwanymi drzwiami. Całość pomalowana na ten sam kolor co ściany. Do tego piękne, antyczne biurko. Elementy nowoczesne są wynikiem praktycznego podejścia do użytkowania tego wnętrza.

 

 

HOL

To jest miejsce na galerię obrazów Pana domu.