DSC_5982.JPG

Toskania made in Praga

 

 Myślą przewodnią tego projektu było przeniesienie namiastki tego pięknego regionu Włoszech w naszą polską rzeczywistość. Aby nie stworzyć kiczowatego, restauracyjnego klimatu postanowiłyśmy z Klientką zaakcentować Toskanię w doborze materiałów wykończeniowych oraz w detalach wystroju, takich jak obrazy, materiały, ceramika czy też  inne elementy dekoracyjne.

Kolorystyka ścian w całym mieszkaniu to delikatnie złamana biel w stronę zimnego beżu, który idealnie komponuje się z  podobnym kolorem drewnianej kuchni. Dodane naturalne kolory to zieleń i brąz oraz w jednym pokoju z przylegającą do niego łazienką odcienie niebieskiego, jako nawiązanie do nadmorskiej część Toskanii

We wnętrzu znajdziemy trochę sztukaterii i „podniszczonych” płytek, które bardzo dobrze oddają klimat tego pięknego wiejskiego regionu Włoszech. Dobrze pasujące dekoracje tworzą skrupulatnie kolekcjonowane przez właścicieli obrazy, rzeźby oraz inne detale związanych z włoskimi klimatami.  W mieszkaniu znajdziemy, także kilka elementów nowoczesnych, tj. baterie, AGD, czy niekiedy oświetlenie. Jednak nie zaważają  one na całokształcie aranżacji, ale współgrają z pozostałymi elementami, a swoją nowoczesną linią i prostotą ciekawie uzupełniają całość wykończenia nie przeładowując tym samym nadmiarem zdobień.

Data realizacji projektu: lato 2009