Wisienka NA TORCIE

Przedstawiam metamorfozę mieszkania w bloku na Pradze Północ . Powierzchnia to ok. 70 m2 z zaadoptowanym kawałkiem klatki schodowej na mini przedpokój. Mieliśmy trochę otworzyć przestrzeń oraz dodać szyku z nutą ekstrawagancji połączonej z nowoczesnym designem. Na początek naturalnie zrezygnowaliśmy z drzwi łączących Mini Przedpokój z Holem oraz drzwi w Salonie i Kuchni. Kolor ścian to ecru w połączeniu z białym sufitem i sztukaterią - takie zestawienie jest w całym mieszkaniu.

„Oryginalna” mozaika została jedynie odświeżona i polakierowana. Kolor terakoty w Mini Przedpokoju oraz Kuchni współgra z kolorem drzwi oraz z brązowym kolorem ściany w holu i niektórymi elementami wyposażenia. Nasza tytułowa wisienka to mocny, ciepły i bardzo charakterystyczny akcent w tym mieszkaniu, regularnie powtarzany we wszystkich pomieszczeniach, ale na różnych materiałach. Dzięki takiemu zabiegowi nie ma mowy o monotonii, a jednocześnie wszystko ze sobą współgra kolorystycznie.

Na uwagę zasługuje również delikatnie wprowadzony eklektyzm, jeśli chodzi o styl mieszkania. Z jednej strony mamy nowoczesną kuchnię, a obok klasyczny staro eklektyczny szezlong z białą szafą. Zarówno w Sypialni, Łazienkach czy w Salonie znajdziemy mebelki stylizowane na „Ludwikach”, ale pomalowane na wysoki połysk, są bardziej nowoczesne, w stylu glamour. Zapraszam do galerii zdjęć.

Data realizacji projektu: wiosna 2014 

 

 

SALON

Podzielony na dwie strefy: wypoczynkową i jadalnianą. System półek tworzący otoczenie Tv jak i zabudowa istniejącego ogromnego parapetu z kaloryferem zostały dopasowane na wymiar i pomalowane w kolorze ściany. Komoda RTV to również mebel stworzony specjalnie do tego wnętrza. Jej kolor współgra z kolorem abażuru nad stołem i donicamii daje mocny element kolorystyczny w całym pomieszczeniu. 

Sypialnia

Tu chyba najbardziej czuć styl glamour ze wszystkich pomieszczeń. Stylizowane na „Ludwiki” szafki nocne oraz komoda ze szlifowanymi szklanymi gałkami jak diamenty oraz idealnie do nich pasujące górne oświetlenie. Jedynie szafa jest nowoczesna.  Czerwone usta Marylin na obrazach oraz kolor nocnych lampek idealnie komponują się z wiśniową zasłoną.

ŁAZIENKi

Sąsiadujące ze sobą łazienki zostały zaaranżowane w tym samym czarno-białym filmowym stylu. Taka jednorodność jest najlepszym rozwiązaniem dla niedużych mieszkań. Im mniej tym znaczy więcej - w tym przypadku optycznie powiększa nam się przestrzeń.

HOL

Mini przedpokój z odświeżoną szafą wnękową i mini ławeczką spełniają wystarczająco swoją funkcję, a dzięki temu mamy piękny Hol jak z lat 30 XX w. Stał się on miejscem eleganckim, bardzo reprezentacyjnym o powierzchni….- w sam raz na tańce. Pod czekoladową ścianą stanął wiśniowy szezlong, a nad nim galeryjka zdjęć rodzinnych mieszkańców. Eklektyczna szafa, a obok nowoczesne meble - wspólny kolor to jest to, co je łączy.

KUCHNIA

Biel z połyskiem na szafkach oraz płytki z wypukłym graficznym wzorem w matowej bieli. Tak, tu króluje nowoczesność. Na podłodze czekoladowa płytka z błyszczącymi drobinkami to element glamour i nawiązanie do innych brązowych elementów w mieszkaniu.